medvideo.pl | Medsniadania

MedŚniadania

Medśniadania - Odcinek 6 Sezo...

dr Piotr Janik, Mariusz Borkowski

Tiki – leczyć czy nie leczyć?
Nowe możliwości terapeutyczne.

Medśniadania - Odcinek 5 Sezo...

dr Marcin Grabowski, dr Paweł Balsam

Jakie są najczęstsze przyczyny prowadzące do niedoborów potasu? U kogo monitorować poziom potasu? Kiedy suplementować potas i magnez u osób z chorobami sercowo-naczyniowymi?

Medśniadania - Odcinek 4 Sezo...

prof. Piotr Kuna, dr Paweł Balsam

Przełom w leczeniu astmy Nowe Wytyczne GINA 2019 mówią o nowym podejściu do terapii już od pierwszego stopnia leczenia. To potężna zmiana! Astma na każdym etapie jest chorobą zapalną i w leczeniu należy stosować leki przeciwzapalne! Koniec leczenia SABA na pierwszym stopniu leczenia jako lek preferowany ! Rekomendowany dla wszystkich pacjentów jest steryd wziewny jako lek kontrolujący, aby zredukować ryzyko ciężkich zaostrzeń i kontrolować objawy. Dodatkowo na pierwszym stopniu leczenia pojawia się również FORMOTEROL dodatkowo do sterydu wziewnego.

Medśniadania - Odcinek 3 Sezo...

prof. dr hab. n med. Wioletta Pietruszewska

Co to jest trzeci migdał i jaka jest jego rola w procesie zdobywania, a później utrzymania odporności? Czy usunięcie trzeciego migdała jest jedynym rozwiązaniem?

Medśniadania - Odcinek 2 Sezo...

dr Paweł Balsam, dr Marcin Grabowski

W tym odcinku będziemy rozmawiać o statynoterapii. Obalimy mity i potwierdzimy fakty. Powiemy o tym jak leczyć i czy w ogóle leczyć? Statyna czy ezetimib a może duet?

Medśniadania - Odcinek 1 Sezo...

prof. dr hab. n. med. Wioletta Pietruszewska

W tym odcinku chcemy zapoznać widzów z tematem ucha pływaka. Czym jest ucho pływaka? Jakie skutki, zdrowotne, ale nie tylko, które niesie ze sobą problem ucha pływaka? Jakie są przyczyny powstawania ucha pływaka? Czy istnieje skuteczny sposób zapobiegania tej chorobie? Kiedy należy zgłosić się do specjalisty? W programie przedstawimy także kilka ciekawostek na temat ucha pływaka.

Medśniadania - Odcinek 7 | B...

dr Paweł Balsam, dr Agnieszka Sękowska

Jeśli objawy bólu u Twojego pacjenta są niespecyficzne dla bólu, a klasyczne NLPZ nie przynoszę zadawalającego efektu? Jakie leki są nieskuteczne w bólu neuropatycznym? Czy ból neuropatyczny może mieć związek z chorobami układu sercowo-naczyniowego? Jaka jest skuteczność pregabaliny w różnych zespołach bólu neuropatycznego? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w naszym odcinku meśniadań

Medśniadania - Odcinek 6 | Co...

prof. Piotr Kuna, dr Paweł Balsam

W tym odcinku chcemy zapoznać widzów z tematem bezsenności. Czym jest bezsenność, czym jest prawidłowy sen? Jakie skutki, zdrowotne, ale nie tylko, które niesie ze sobą problem bezsenności? W programie przedstawimy także kilka ciekawostek na temat bezsenności oraz samego snu.

Medśniadania - Odcinek 5 | Be...

dr Paweł Balsam, dr Jakub Skrzeszewski

W tym odcinku chcemy zapoznać widzów z tematem bezsenności. Czym jest bezsenność, czym jest prawidłowy sen? Jakie skutki, zdrowotne, ale nie tylko, które niesie ze sobą problem bezsenności? W programie przedstawimy także kilka ciekawostek na temat bezsenności oraz samego snu.

Ablacja zaburzeń rytmu serca ...

dr Paweł Balsam, dr Radosław Pietrzak, dr Piotr Lodziński

Pacjentka lat 15.
Zabieg ablacji wykonany u dziecka z częstoskurczem z wąskimi zespołami QRS o częstości do 250/min. Dziewczynka została zakwalifikowana do zabiegu ablacji z powodu zatrzymania krążenia podczas gry w siatkówkę. Przyczyną zatrzymania krążenia była obecność szlaku dodatkowego. W trakcie zabiegu ablacji usunięto szlak dodatkowy.

Medśniadania - Odcinek 3 | Ch...

dr Paweł Balsam, dr Aneta Cybula-Walczak

Odcinek trzeci jest poświęcony obalaniu mitów na temat kleszczy. Jeden z nich jest taki, że większość społeczeństwa wiąże problem i obawę przed ukąszeniem kleszczem z sezonem wakacyjnym, czy tak jest? Odpowiedzi na to i pozostałe pytania uzyskają Państwo w naszym materiale. Zapraszamy

Medśniadania - Odcinek 2 | Za...

dr Paweł Balsam, lek. Rafał Jedynak

Tematem drugiego odcinka medśniadania są zakażenia układu moczowego. W tym odcinku lekarze specjaliści przekażą garść porad dla lekarzy POZ oraz wyjaśnią dlaczego kobiety są częściej narażone na tego typu choroby.

Zapraszamy do obserwowania naszego profilu na facebook'u