Cykliczny program o charakterze medycznym, w którym poruszane są tematy dotyczące najnowszych doniesień medycznych, bieżących wydarzeń związanych ze zdrowiem, rekomendacji Towarzystw Medycznych, wiedzy o produktach RX i OTC. Zapraszamy do oglądania!
prof. dr hab. n. med. Tomasz Paszkowski, Justyna Grzechocińska
Czym jest wizyta przedkoncepcyjna? Który etap ciąży jest krytyczny dla rozwoju dziecka oraz kiedy należy rozpocząć suplementację? Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni preparat? Czy więcej znaczy lepiej, czyli które substancje są w ciąży potrzebne, a które mogą zaszkodzić?
prof. dr hab. n. med. Tomasz Paszkowski, Justyna Grzechocińska
Które elementy diety warto uzupełniać w ciąży, czego brakuje w naszej diecie? Która z witamin jest „witaminą płodności”, a która ma wpływ na potencjał intelektualny rozwijających się dzieci? Czy sam kwas foliowy zabezpiecza przed ryzykiem wad cewy nerwowej?
dr Paweł Balsam, Justyna Grzechocińska
Jakie są przyczyny i objawy związane z niedoborem potasu w organizmie? Kto powinien suplementować potas i magnez? Na co zwrócić uwagę przy doborze suplementacji potasu i magnezu, co ma kluczowe znaczenie?
prof. dr hab. n med. Wioletta Pietruszewska
Przed nami ciepłe dni, zbliża się okres urlopowy. W tym okresie wielu pacjentów zgłasza się do lekarza skarżąc się na ostry ból i uczucie zatkania ucha, wyciek z przewodu słuchowego zewnętrznego czy pogorszenie słuchu. Często powodem ich wizyt jest ucho pływaka. Co to za choroba?
prof. dr hab Violetta Skrzypulec Plinta
Co siódma pacjentka w gabinecie ginekologa jest niepełnosprawna. Co zawiera 23 artykuł konwencji o prawach osób niepełnosprawnych ONZ z 2006 roku? O czym mówi artykuł 32 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej? O czym należy pamiętać rozważając antykoncepcję u kobiety niepełnosprawnej fizycznie?” – zapraszamy Państwa do zapoznania się z rozmową, którą Odeta Moro przeprowadziła z prof. Violettą Skrzypulec-Plintą.
prof. dr. hab Violetta Skrzypulec Plinta
„Dieta cud – czy istnieje naprawdę? Jakie są zasady klasyfikacji i jaką cenę ze strony organizmu może zapłacić pacjentka ze zbyt małą wagą? Czy wolno u niej zastosować antykoncepcję hormonalną? Do czego może prowadzić otyłość?” – na te i szereg innych pytań odpowiedziała w rozmowie z Odetą Moro – prof. dr.hab Violetta Skrzypulec Plinta. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego video, rozstrzygającego te kwestie.